Porcelanowy obraz Kaszub

Obraz „Kaszebe moja miłość” został uwieczniony na porcelanie „Lubiany”. Obraz przeniosłam z płótna na filiżanki i kubki. W ten sposób powstała wyjątkowa kolekcja łącząca sztukę malarstwa z tradycjami produkcji porcelany na Kaszubach.

 

Premiera nowej kolekcji odbędzie się w piątek, 30 czerwca, w Galerii Sztuk Różnych Kosycarz Beneda, na ul. Ogarnej 101 w Gdańsku.

 

Wszystko zaczęło się od obrazu Kaszebe moja miłość. Malując go, pragnęłam wyrazić swoją miłość do regionu, z którym byłam związana od dziecka. Kaszubski pejzaż, przyroda, jeziora, w charakterystycznej kolorystyce błękitu i zieleni przeniosłam najpierw na płótno, a następnie na porcelanę. Chciałam utrwalić piękno Kaszub na użytkowym przedmiocie, który towarzyszy nam każdego dnia. Zależało mi, aby magia sztuki w połączeniu z urokiem naszego regionu dodawała niezwykłości tak zwykłym i codziennym czynnościom jak picie kawy, czy herbaty. Wspólnie z „Lubianą” chcieliśmy także stworzyć wyjątkowy, porcelanowy obraz naszego regionu powstający od początku do końca właśnie tutaj – na Kaszubach.

 

  

 

ZPS Lubiana SA, jako fabryka zlokalizowana na Kaszubach chętnie wspiera formy promocji regionu, w szczególności jeżeli komponują one z naszymi wyrobami. Wytwarzamy produkty najwyższej jakości, które cieszą odbiorców, są funkcjonalne i praktyczne – mówi Rafał Zimmermann, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży, Członek Zarządu ZPS Lubiana SA. Dzięki połączeniu nowoczesnej technologii produkcji, którą gwarantujemy oraz pasji i miłości do sztuki Magdy Benedy, stworzyliśmy wspólnie kolekcję, która na zawsze pozostawi w pamięci wspomnienia i uczucia związane z Kaszubami – podkreśla Rafał Zimmermann.

 

 

 

Kolekcja porcelany z obrazem „Kaszebe moja miłość” obejmuje filiżankę wraz ze spodkiem oraz kubek. Obraz został naniesiony na porcelanę metodą wtapiania w szkliwo przez co jest odporny na ścieranie. Farby znajdują się pod szkliwem, które chroni je, jednocześnie zapewniając połysk. Dzięki temu, tak wykonana filiżanka i kubek mogą być wykorzystywane w codziennym użytkowaniu. Każdy produkt z tej serii zapakowany jest w ozdobny kartonik, na którym umieszczona jest reprodukcja obrazu.

 

Zapraszam na premierę nowej kolekcji, która odbędzie się w piątek, 30 czerwca, o godzinie 11:00 w Galerii Sztuk Różnych Kosycarz Beneda, na ul. Ogarnej 101 w Gdańsku. W tym samym czasie kolekcja pojawi się w salonie firmowym Lubiany w Łubianie na Kaszubach.